با مصرف خرما کبکاب هیچوقت به سرطان مبتلا نمی شوید

به لطف آنتی اکسیدان غنی از بازسازی سلول های خرما، برای پوست ما نیز مفید است، بافت تجدید شده پوست را جوان تر نشان می دهد.

هنگامی که پوست ساختار الاستیک خود را از دست می دهد، فرو ریختن گونه افزایش می یابد و خطوط عمیق صورت آشکار می شوند.

خرما کبکاب رطوبت مورد نیاز پوست را می دهد، بنابراین پوست ساختار کشسان تری دارد، به لطف ویتامین B موجود در آن، به بهبود سریع تر زخم های روی پوست نیز کمک می کند.

خرما از کنترل وزن پشتیبانی می کند، با داشتن فیبر زیاد، مدت طولانی در معده می ماند و هضم را کند می کند، بنابراین مدت سیری طولانی می شود و غذای کمتری مصرف می شود.

افراد مبتلا به کمبود آهن در کاهش وزن مشکل دارند، خرما با محتوای بالای معدنی آهن از ذخایر آهن فرد حمایت می کند و در نتیجه سوخت و ساز بدن تسریع می شود.

با این حال، نباید فراموش کرد که یک خرما حاوی 20 کالری است، باید با توجه به مقدار مصرف شود، مخصوصاً در مراحل لاغری.

خرما از گرفتگی عضلات جلوگیری می کند، گرفتگی عضلات و دردهای عضلانی در کمبود منیزیم شایع است، به لطف منیزیم موجود در خرما، ماهیچه ها را تقویت می کند، در سنتز پروتئین و عملکرد سالم آنزیم ها شرکت می کند.

مصرف ۲ تا ۳ خرما در روز می تواند نیاز روزانه به منیزیم را تامین کند.

خرما از سلامت قلب محافظت می کند، خرما که یکی از غذاهای دوستدار قلب است، به دلیل داشتن مواد معدنی غنی از پتاسیم، فشار خون (فشار خون) را متعادل می کند و ریتم قلب را تنظیم می کند.

این ماده حاوی هیچ گونه کلسترول نیست و یک آنتی اکسیدان قوی است که از قلب در برابر باکتری ها و میکروب های مضر محافظت می کند و خطر انسداد عروق را کاهش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.