لامپ ال ای دی بدون ضمانت که موجب آتش سوزی در ساختمان شد

لامپ های ال ای دی (Light Emitting Diode) نوعی روشنایی هستند که در آن تولید نور به جای استفاده از نیمه هادی ها (موادی که رسانایی متوسط ​​بین هادی ها و عایق ها دارند و جریان الکتریکی را تنها در یک جهت جریان می دهند) به دست می آید.

یک رشته یا یک گاز اجزای (دیود) مورد استفاده برای لامپ ال ای دی بدون ضمانت، تبدیل مستقیم انرژی الکتریکی به انرژی نور را انجام می دهند.

به لطف این، لامپ های LED دارای چرخه عمر بسیار طولانی، بین 50000 تا 100000 ساعت و بازده انرژی بیشتری نسبت به لامپ های رشته ای و فلورسنت هستند.

قبلاً در مقاله روشنایی و صرفه جویی در مصرف انرژی در مورد انواع لامپ ها صحبت کرده ایم.

بدون تکرار آنچه قبلاً گفته شد و قبل از ارائه یک نمای کلی از لامپ های ال ای دی، شایان ذکر است که استفاده از آنها چه تأثیری فوری بر مصرف انرژی در خانه های ما دارد.

با این حال، کمی کردن دقیقاً صرفه جویی در انرژی آسان نیست، زیرا تجزیه و تحلیل هزینه ها و منافع باید انجام شود که این موارد را در نظر می گیرد: قیمت لامپ، میانگین عمر و هزینه های انرژی.

به عنوان مثال، اگر 10 لامپ رشته ای 40 وات را با 10 لامپ LED برای 8 ساعت استفاده در روز، 7 روز در هفته و هزینه قطعه انرژی 0.30 یورو به ازای هر کیلووات در ساعت جایگزین کنیم، می توانیم سالانه حدود 300 یورو صرفه جویی کنیم.

این مقدار را به عنوان یک نشانه در نظر بگیرید، اما مطمئناً مزیت اقتصادی ما واقعی خواهد بود.

امروزه انواع مختلفی از لامپ ها در بازار وجود دارد که عبارت است از لامپ های رشته ای، لامپ هالوژن، لامپ های فلورسنت، لامپ های فلورسنت و نئون لوله ای، لامپ های فلورسنت فشرده، لامپ های القایی مغناطیسی، لامپ متال هالید و لامپ های LED.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.