7 استفاده جالب از سبد حصیری برنج در ایران

آیا می دانستید که سبدهای حصیری قابل بازیافت هستند؟ ما ایده هایی را به شما نشان می دهیم تا خلاقیت خود را آزاد کنید و کاربردهای جدیدی از این سبدهای دست ساز زیبا پیدا کنید.

سبد حصیری برنج همیشه بخشی از فرهنگ ما بوده است، بیانی ناب از هنرهای محلی و حاصل دستان ماهری که توانسته اند از هنر بافندگی بهره ببرند.

آنها با استفاده از حصیری (Salix viminalis)، درخت کوچکی که عموماً در نزدیکی جریان‌های آب رشد می‌کند، ساخته می‌شوند، حصیری قبل از اینکه کار شود، می گذارند تا مدتی خیس بخورد.

روش‌های بافتنی مختلفی وجود دارد، اما در هر صورت ما از یک پرتو مرکزی شروع می‌کنیم که سپس کل طرح از آن شکل می‌گیرد.

قبل از پرداختن به بحث در مورد نحوه بازیافت سبدهای حصیری، دانستن روش تمیز کردن آنها ضروری است تا آنها را به شکوه سابق خود بازگردانید.

از صابون مارسی برای ایجاد محلولی از آب سرد یا گرم استفاده کنید که با آن برس را خیس کنید، مراقب باشید از آب داغ استفاده نکنید زیرا ممکن است به سبد آسیب برساند.

با برس می توانید به تمام نقاط میانی سبد برسید تا آنها را از آلودگی، گرد و غبار و غیره پاک کنید، برای شستن سبد در مرحله آخر، از دوش استفاده کنید و همیشه با احتیاط پیش بروید.

برای خشک کردن آن لازم نیست آن را در آفتاب قرار دهید، بلکه در سایه قرار دهید، همچنین مراقب باشید که آن را در موقعیت های غیرعادی رها نکنید، زیرا حصیری مرطوب تمایل به تغییر شکل دارد.

در این مرحله، اگر مشاهده کردید که سبد پژمرده شده است، می توانید یک لکه روی چوب بزنید یا یک قوطی اسپری را انتخاب کنید تا رنگ آن را تغییر دهید و رنگی زنده و مدرن به آن ببخشید.

حالا که سبد ما آماده و تمیز است، بیایید ببینیم چگونه ما می توانیم آن را برای تزئین و زیباسازی خانه و همچنین فضاهای بیرونی خود بازیابی کنیم.

این سبدها علاوه بر تبدیل شدن به یک قطعه مرکزی خوب یا یک کاسه میوه کلاسیک، ایده‌های خلاقانه بازیافت را نیز به ارمغان می‌آورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.